Hallituksen kokoustorstait kello 10.30-

– kevätkaudella 6.2., 5.3., 4.6.

– syyskaudella 26.8.(Tikkurilassa varauksella), 24.9., 5.11., (26.11. varaus)

 

Syysvuosikokouksen valitsemat hallituksen jäsenet saavat kokouskutsun ja tarkan kokouspaikan Helsingin keskustassa aina 2 viikkoa ennen kokousta. Myös hallituksen varajäsenillä on osanotto-oikeus ja puheoikeus jokaiseen halliuksen kokoukseen. Hallituksen päätösvaltaan riittää, että joku yhteensä neljästä puheenjohtajasta on paikalla ja kolmasosa hallituksen jäsenistä eli vähintään seitsemän hallituksen varsinaista jäsentä tai henkilökohtainen varajäsenensä osallistuvat hallituksen kokoukseen.

 

Yhdistyksen kevätvuosikokous pidetään Tampereella 23.4.2020 Tutkimus- ja kehittämistorstain yhteydessä.

Syysvuosikokous on Helsingissä Kuntatalolla 26.11.2020.

 

Valmisteluvaliokunta (hallituksen 6.2.2020 nimeämä) kokoontuu vähintään kaksi kertaa kevätkaudella ja kaksi kertaa syyskaudella. Valmisteluvaliokunnan kainalossa toimii yhdistyksen tutkimus- ja kehittämisryhmä, joka valmistelee ko. asioita esiteltäväksi jokaisen hallituksen alkuun.

 

Categories: Ajankohtaista